top of page

Як працюватиме кабінет військовозобов’язаного: роз’яснення Міноборони

У травні Міноборони запускає мобільний застосунок для військовозобов’язаних, де можна буде оновити свої дані. У Міністерстві оборони України пояснили, як працюватиме кабінет військовозобов’язаного.



18 травня Міноборони запускає мобільний застосунок для військовозобов’язаних.

Він буде доступним для завантаження на смартфонах в App Store та Google Play Market.

“Ви можете максимально швидко оновити дані і побачити, які дані щодо вас є у реєстрі Оберіг”,

– заявили у Міноборони.

Чи обов’язково завантажувати застосунок?

“Ні, це зручність, яку пропонує держава. Мобільний застосунок — один із способів оновлення даних, яке необхідно зробити впродовж 60 днів з 18 травня. Ви можете особисто звернутись до ТЦК або ж зробити це дистанційно через застосунок”,

– зазначили у Міноборони.

Коли дедлайн оновлення даних?

Цифрова команда Міноборони працює над тим, щоб запустити застосунок 18 травня.

“Для нас важливою є безпека даних, тому ми приділяємо особливу увагу цьому напрямку.Ви точно зможете оновити дані щодо себе онлайн і не порушите вимоги законодавства. Це має відбутись впродовж 60 днів від набрання чинності змін до закону про мобілізацію, тобто, до 16 липня”,

– пояснили у Міноборони.


Виняток становлять абзаци дванадцятого та тринадцятого підпункту 2 пункту 8 розділу I цього закону, які набирають чинності через вісім місяців з дня, що настає за днем опублікування.


Зазначимо, що у другому читанні законопроєкт було ухвалено 11 квітня, його уже підписав президент Володимир Зеленський.


Додамо, що протягом 60 днів після набуття чинності законом всі призовники, військовозобов’язані та резервісти мають оновити свої військово-облікові дані – у ТЦК, ЦНАПі або через електронний кабінет.


Що передбачає закон про мобілізацію

Основні положення з документа є такими:

  • Залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю.  

  • Демобілізація у зв’язку із звільненням з полону (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).  

  • Визнані обмежено придатними зобовʼязані будуть повторно прийти переогляд протягом 12 місяців.

  • Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50 відсотків від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.

  • Ті, хто отримав 2-3 групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців) підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби.

  • Під час проведення мобілізації чоловіки зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ і предʼявляти його на вимогу представника ТЦК або поліцейського. Процес перевірки документів може фіксуватися на камеру або телефон.

  • У прикордонній смузі і на пунктах пропуску через державний кордон військово-обліковий документ може вимагати предʼявити прикордонник. 

  • Обмеження на керування транспортними засобами чоловікам відповідного віку за вимогою ТЦК.

  • Громадяни, які перебувають на військовому обліку, в добровільному порядку можуть зареєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного чи резервіста. 

  • Військові у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за іпотеку.

  • Військовозобов’язані віком від 18 до 60 років зможуть отримати документи в закордонних дипломатичних установах України тільки за наявності в них військово-облікових документів. 

  • Паспорт і закордонний паспорт військовозобов’язані також зможуть оформити, якщо матимуть при собі військово-облікові документи.

  • Усім військовослужбовцям хочуть виплачувати щомісячну винагороду у розмірі 10 тис. грн.

  • Для ухилянтів від мобілізації передбачається покарання у вигляді тимчасового обмеження на керування транспортними засобами – за рішенням суду.

  • Замість строкової планується запровадити базову військову службу. Її проходитимуть громадяни від 18 до 25 років. Вони зможуть самостійно обрати період проходження служби до досягнення 24-річного віку. 

  • Обовʼязкової мобілізації жінок не планується. Вони підлягають взяттю на військовий облік, якщо придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і здобули медичну або фармацевтичну освіти. Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу під час воєнного стану в добровільному порядку.

  • 70 тис. грн щомісячних виплат — тим, хто бере участь у бойових діях “на нулі”.

Comments


©2025 Профспілка працівників Збройних Сил України

bottom of page